Тиждень циклової комісії технологічних спецдисциплін Технологічно-промислового коледжу Вінницького національного аграрного університету

                      

Головним завданням при підготовці молодих спеціалістів є виховання у них високої відповідальності, організованості, творчого ставлення до праці.

 Серед значної кількості заходів, які проводить циклова комісія технологічних спецдисциплін Технологічно-промислового коледжу Вінницького національного аграрного університету, що дозволяють студенту на заняттях та в позааудиторний час заглибитись в особливості спеціальності, досить ефективним є проведення Тижня циклової комісії, який цього року проводився з 15 по 18 жовтня. Його проведення було приурочене до Дня працівників харчової промисловості, який в Україні святкується 20 жовтня.

Викладачі технологічних спецдисциплін до організації та проведення Тижня циклової комісії завжди підходять творчо, шукають нові форми і методи проведення заходів, залучаючи все більшу кількість студентів. Тому, він пройшов насичено та цікаво як для студентів, так і для самих викладачів.

Проведення тижня циклової комісії технологічних спецдисциплін сприяє підвищенню професійної майстерності, професійної орієнтації, прояву творчих здібностей студентів. Викладачі постійно прагнуть готувати кваліфікованих фахівців відповідного рівня і профілю, конкурентоспроможних на ринку праці.

З метою залучення студентів до суспільного життя коледжу, розвитку в них вміння аналізувати та порівнювати, прививати любов до обраної професії, робити відповідні висновки, сприяти накопиченню інформаційного матеріалу з історії розвитку харчової промисловості викладачем циклової комісії, куратором групи 211 Наталією Немеровською спільно зі студентами групи 15 жовтня 2019 року була проведена відкрита виховна година для студентів перших курсів технологічного відділення на тему: «Професія «зі смаком»».

Також у цей день викладачем циклової комісії, куратором групи 112-Б Вікторією Велічко для всіх студентів коледжу була проведена вікторина «MILK, MEAT, BREAD», під час проведення якої студенти  змагалися в завданнях на кмітливість, вмінні вирішувати логічні завдання та завдання практичного характеру, проявили свої творчі здібності, вміння працювати в команді.

16 жовтня 2019 року з метою вдосконалення якості підготовки фахівців, підвищення інтересу студентів до обраної професії, формування кадрового потенціалу викладачем циклової комісії Наталією Потерлевич було проведено відкрите заняття з дисципліни «Технологія м’яса і м’ясопродуктів» на тему: «Обробка шкур, волосся, щетини, пір’я» зі студентами групи 213.

У цей же день з метою популяризації робітничих професій, яким навчають у Технологічно-промисловому коледжі Вінницького національного аграрного університету був проведений майстер – клас на тему: «Світ професій – від робітника до технолога», який зібрав всіх студентів другого та третього курсів технологічного відділення. Краще один раз побачити, ніж сто разів почути. А ще краще – спробувати зробити власноруч! Саме цим принципом керувалися організатори профорієнтаційного майстер – класу – викладачі технологічних спецдисциплін Світлана Тузова, Наталія Казмірук, Наталія Немеровська та майстер виробничого навчання Юлія Баранова, які разом зі студентами груп 211, 213, 113 та 313 продемонстрували окремі трудові операції пекарів, кондитерів, контролерів, технологів харчової промисловості тощо. Проводячи майстер-клас, студенти власноруч відтворювали дії професіоналів і переконатися, що робітничі професії в умовах сучасності є творчими, креативними і цікавими. З «перших вуст» студенти других курсів дізнались про можливості оволодіння представленими на заході професіями, умовами навчання та перспективами подальшого працевлаштування.

Завершився майстер – клас дегустацією  виробів, що були виготовлені власноруч  його учасниками, а саме: гамбургерами, домашньою смаженою ковбасою, заварними тістечками та морозивом.  Аудиторія показала велику зацікавленість даним заходом та наведеною інформацією.

17 жовтня 2019 року головою циклової комісії Іриною Вишневською було проведено відкрите заняття з дисципліни «Вступ до спеціальності» на тему: «Основні відомості про виробництво макаронних виробів» зі студентами групи 312. Заняття проводилось у вигляді інтерактивної лекції, супроводжувалось презентаційними матеріалами, що допомогло студентам не тільки більш свідомо засвоювати знання, але і розвитку здібностей самостійно їх добувати та використовувати, творчо мислити та діяти. Студенти підготували цікаві доповіді, проявили ерудицію та високий рівень знань, були активні, самостійно і творчо мислили.

18 жовтня 2019 року була проведена студентська наукова конференція «Інноваційні технології у харчовій промисловості», у якій взяли участь студенти третіх та четвертих курсів технологічного відділення. Вона проводилась з метою активізації навчально-пізнавальної діяльності студентів, стимулювання потреб у творчому оволодінні знаннями, з метою розвитку і реалізації творчих здібностей студентів, виявлення науково-обдарованої, по справжньому талановитої молоді. Студенти проявили активність, творчий потенціал, продемонстрували володіння багатьма загальними та професійними компетенціями.

На завершення було підведено підсумки роботи тижня циклової комісії та розглянуто перспективи на майбутнє.

Заходи, що відбулися в рамках тижня циклової комісії технологічних спецдисциплін, дозволили студентам заглибитись в особливості спеціальності, сприяли урізноманітненню та збагаченню форм і методів організації навчально-виховного процесу. Тиждень пройшов насичено та цікаво як для студентів так і для самих викладачів.

                                                               

Follow by Email
YouTube
Pinterest
LinkedIn
Share
Instagram
Telegram