Що обрати коледж чи школу

ШКОЛА ЧИ КОЛЕДЖ?

Часто буває надзвичайно складно прийняти правильне рішення, особливо коли мова йде про найважливіше в житті – вибір майбутньої професії. Важливо не тільки прислухатися до порад, але й самостійно визначитися, чого хочеш досягнути, до чого прагнеш. Чи варто робити вибір професії вже після 9 класу, спробували з’ясувати у  студентів Технологічно промислового коледжу ВНАУ.

СЛОВО СТУДЕНТАМ КОЛЕДЖУ.

Журавель Анна, студентка 4 курсу, майбутній технолог.

Як обрати професію свого життя і не помилитися? А як поєднати навчання з улюбленим захопленням? Ці питання постали переді мною по закінченню школи. Справа у тому, що з самого дитинства я закохана в кулінарію. Опановуваламистецтво випікання хліба ще зі своєю бабусею. Окрім цього я все життя займалась танцями і розуміла, що поєднати ці два захоплення майже нереально. Але все змінив День відкритих дверей в ТПК ВНАУ. Переступивши поріг коледжу, я зрозуміла, що хочу бути студенткою саме цього навчального закладу. Вирішальними у моєму виборі стали можливість стати технологом харчового виробництва і продовжити займатись танцями, в складі народного ансамблю танцю «Ровесник», в стінах коледжу.
Навчаюсь за спеціальністю «Харчові технології», спеціалізація «Виробництво хліба, макаронних, кондитерських виробів та харчоконцентратів». На мою думку, ця спеціальність відкриває шлях до  забезпеченого і стабільного професійного майбутнього, адже хліб і кондитерські вироби традиційно є на кожному українському столі. Обожнюю нашу студентську пекарню де кожного дня, власноруч вчимося робити щось нове.
У коледжі надзвичайно дружня атмосфера, і я одразу відчула себе «своєю». А викладачі – справжні професіонали своєї справи, завжди зрозуміють і підтримають. Практика в Німеччині допомогла здобути досвід ведення харчового виробництва в Європі і заробити свої перші кошти. Але найбільше задоволені навчанням мої батьки, вони помітили позитивні зміни, кажуть що я стала самостійною і впевненою в собі, чого не було в школі.(фото Анни в пекарні і з ровесником)

Терентюк Віталій, студент 2 курсу, майбутній бухгалтер.

Найкращу освіту може надати лише сучасний навчальний заклад, який славиться своєю історією, традиціями, має гарну репутацію. Тому за рекомендаціями свого батька я вступив до Технологічно-промислового коледжу Вінницького національного аграрного університету. Так, саме батько порадив мені цей навчальний заклад, адже 14 років не найкращій вік для прийняття доленосних рішень. Перші мої враження – доброзичлива атмосфера, привітні викладачі та студенти, світлі, просторі аудиторії. Навчаючись на підготовчих курсах зрозумів, що викладачі зацікавлені в результаті, і намагаються донести матеріал до кожного.
Зараз я навчаюсь на другому курсі – відкриваю для себе професійні таємниці обраної спеціальності «Облік та оподаткування». Бухгалтерський облік називають мовою бізнесу. І це справді так. Адже жодне підприємство не може обійтися без послуг висококваліфікованого спеціаліста з бухгалтерського обліку. На наступний рік скористаюсь перехресним вступом і опаную в аграрному університеті професію агронома, адже як каже мій дідусь, грамотний агроном зі знанням фінансової справи – це запорука безбідного життя.(фото Віталія з батьком)

Мурашко Юлія, студентка 2 курсу, майбутній юрист.

Я – людина, яка вірить у долю, адже саме завдяки долі в моєму житті відбуваються дивовижні речі. Значною переміною для мене стало навчання в Технологічно-промисловому коледжі Вінницького національного аграрного університету.
Тут навчалось багато знайомих нашої родини, всі стали успішними людьми. Мій батько колись навчався у Вінницькому національному аграрному університеті і мріє, щоб я продовжила цю традицію, отож після коледжу я буду здобувати ступінь бакалавра з права вже в університеті.
Серед багатьох навчальних закладів Вінниччини я обрала коледж, який допомагає не тільки отримати гарну освіту зі спеціальності «Право», але й відкрити в собі безліч талантів, втілити у життя найсміливіші мрії та сподівання. Найбільше мені подобається відвідувати суди та приймати участь у содових засіданнях.Із задоволенням беру участь у професійних заходах,  конкурсах, студентських конференціях, оскільки це збагачує мій досвід. (фото Юлії на судовому засіданні)

Сула Євген, студент 4 курсу, майбутній механік.

Серед великої кількості навчальних закладів я обрав ТПК ВНАУ, тому що це місце, де я можу розкрити себе. Я полюбив коледж ще з підготовчих курсів, тут мені цікаво й затишно. ТПК – це дружна й велика команда, викладачі й усі працівники в коледжі компетентні, приємні й добрі.
У 9 класі я міркував, куди мені піти вчитися. Я хотів обрати ту спеціальність, з якою я зможу впевнено йти до майбутнього. Вибір професії механіка – це крок, значний для мене. Я зрозумів, що навчання в коледжі за спеціальністю «Експлуатація і ремонт обладнання харчового виробництва» допоможе мені здійснити свою мрію – працювати з технікою і обладнанням, вдосконалювати виробництво харчових продуктів, мрію в майбутньому відкрити свій невеличкій цех з виробництва ковбасних виробів, в якому буде працювати дружний колектив. (фото Євгена на підприємстві)

Прищак Христина, слухач підготовчих курсів.

Надзвичайно задоволена своїм рішенням, адже мріяла вступати саме до цього навчального закладу вже давно. Трішки засмутилась коли дізналась, що студенти коледжів тепер теж обов’язково здають ЗНО, але коли поспілкувалась з представниками Приймальної комісії зрозуміла принципову різницю. Навчальна програма коледжу розрахована таким чином, що перші два роки студенти проходять курс середньої школи з максимальним акцентом на дисципліни з яких буде здаватись ЗНО (для цього тут працюють безкоштовні факультативи з потрібних дисциплін).
Навантаження значно менше ніж в школі, так як кожного дня потрібно готувати 3-4 пари а не 7-8 уроків.
Викладачі розуміють, що студент вже зробив свій вибір, щодо майбутньої професії,не акцентують увагу на здібності,наприклад майбутньогоюриста, в області фізики чи  біології і дають йому можливість комфортно підготуватись до здачі ЗНО і протягом 3-4 курсів оволодіти обраною спеціальністю.(фото слухачів підготовчих курсів)

ЧОМУ ВАШ КОЛЕДЖ ВЖЕ БАГАТО РОКІВ ТРАДИЦІЙНО ПОПУЛЯРНИЙ СЕРЕД АБІТУРІЄНТІВ?

Директор коледжу Руслан Будяк.

Технологічно-промисловий коледж ВНАУ підтримує свої славні традиції ще з славного минулого «М’ясо-молочного», але намагається йти в ногу з часом. Сьогодні, активно співпрацюємо з потенційними роботодавцями, які охоче беруть на практику студентів. Тому до закінчення навчання разом з професією випускник, як правило, отримує і місце роботи. Коледж є структурним підрозділом Вінницького національного університету, тому  випускники зараховуються відразу на 3 курс ВНЗ з профільної спеціальності, або на 2 курс з будь якої іншої(так званий перехресний вступ). Як правило, студенти вчаться заочно, поєднуючи роботу з навчанням, що набагато зручніше і ефективніше, оскільки можна одночасно заробляти на життя, оплачувати своє навчання і завести сім’ю. У більшості випадків вища освіта їм необхідна для просування службовими сходами, і багато роботодавців охоче йдуть назустріч заочникам, навіть часом самі змушують підвищувати кваліфікацію, оскільки грамотні кадри потрібні будь-якому  керівникові.(фото директора зі студентами)

Поставили питання представникам приймальної комісії:

Які особливості вступу до коледжу випускників 11 класів та ПТНЗ?

 • До коледжу легко вступати, оскільки….
 • допускаються сертифікати з мінімальним балом – 100;
 • для вступу потрібно лише 2 сертифікати ЗНО;
 • можливий вступ без сертифікатів ЗНО (за дипломом кваліфікованого робітника) на скорочений термін навчання за денною та заочною формами;
 • Випускники ПТНЗ зараховуються на 3 курс денної форми навчання переважно на місця державного замовлення;

Які переваги надаються слухачам підготовчих курсів?

 • закінчивши підготовчі курси, ви не тільки краще підготуєтесь до вступу, а й отримаєте право на першочергове зарахування до коледжу;
 • при виборі спеціальності, яким державою надається особлива підтримка («Харчові технології», «Галузеве машинобудування»), абітурієнти отримують+1 бал до прохідного;
 • абітурієнти вдало адаптуються до подальшого навчання;

Які переваги студента коледжу?

 • Якісна підготовка до ЗНО протягом перших років навчання;
 • Поєднання навчання і роботи в рамках дуальної освіти на останніх курсах;
 • Можливість з основною професією отримати ще й робітничу (пекар, контролер м’ясної та молочної продукції, токар, машиніст холодильних установок, секретар керівника, оператор комп’ютерного набору);
 • Стажування за кордоном, це прекрасна можливість перейняти світовий, прогресивний досвід і заробити чималі кошти;
 • Творча самореалізація: ансамбль народного та естрадного співу, хореографічна студія (народний ансамбль танцю «Ровесник»), спортивні секції (греко-римська боротьба, ку-до, настільний теніс, волейбол тощо) студентський центр-дозвілля, КВК, волонтерські заходи.
 • Зручне розташування – майже в центрі Вінниці, на проспекті Юності 8.
 • Забезпеченість студентів гуртожитком
 • В коледжі панує атмосфера творчості, добра та взаєморозуміння.
 • Можливість проходження практики за кордоном.

Які основні перспективи ваших випускників?

 • Впровадження ступеневої освіти надає можливість випускникам коледжу продовжити навчання у вищих навчальних закладах України та Європи за скороченим терміном;
 • Досвід виробничих практик і міжнародного стажування дозволяє сміливо приступити до роботи одразу після випуску;
 • Затребуваність професій, за якими готує наш коледж, дозволяє працевлаштовуватися ще на останніх курсах навчання.

Який ваш девіз?

 • Головна наша перевага – комфорт для студента і успіх випускника!

Підводячи підсумок, варто дати деякі універсальні рекомендації при вступі відпрактичного психолога ТПК ВНАУ Ірини Гусак:

 1. Як можна раніше виявити здібності своєї дитини.
 2. Спільно з дитиною вивчіть особливості декількох спеціальностей, які їй можуть підійти по складу розуму і характеру.
 3. Не тисніть на дитину своїм авторитетом при виборі професії, залиште їй право самій прийняти остаточне рішення.
 4. Зайдіть на сайти потенційних навчальних закладів і поцікавтеся наявністю діючої ліцензії та акредитації. Регулярно відстежуйте зміни в розділі для абітурієнтів, познайомтеся з інформацією на сайті коледжу.
 5. Побувайте з дитиною на днях відкритих дверей у кількох навчальних закладах, що готують за тією спеціальністю, яку вона вибрала. Зверніть увагу на атмосферу що панує при першій зустрічі, матеріальну базу, на порядок у навчальних корпусах і в гуртожитку. Обов’язково зустріньтеся з адміністрацією та членами приймальної комісії, ставте якомога більше питань. Покажіть, що вас цікавить доля дитини і що вона свідомо обрала саме цей навчальний заклад.
 6. Надавайте дитині психологічну підтримку під час випускних іспитів у школі, схвалюйте її свідомий вибір майбутньої професії. Правильно вибрати професію та навчальний заклад, де навчать всіх премудростей улюбленого ремесла, непросто. Але цілеспрямована спільна робота обов’язково принесе свої плоди.
Follow by Email
YouTube
Pinterest
LinkedIn
Share
Instagram
Telegram