
Практична підготовка є обов’язковою складовою вашої освітньо-професійної програми. Її мета – закріпити набуті теоретичні знання, отримати практичний досвід із застосування набути спеціальних компетентностей, оволодіти сучасними формами організації праці та ознайомитися з умовами реальної професійної діяльності.
Ця інструкція допоможе вам крок за кроком виконати необхідні дії перед початком проходження виробничих практик та для їх успішного завершення. Слідуй крокам!
КРОК 1. Підготовчі збори та інформування
- Обов’язково будьте присутні на зборах щодо організації проведення виробничих практик, які проводяться не пізніше ніж за місяць до її початку. Ці збори організовує завідувач навчально-виробничої практики із керівниками практик.
- Ознайомтеся з графіками проходження практик на сайті коледжу у розділі “Студенту” / “Практична підготовка” / “Графіки практик“.
КРОК 2. Визначення місця проходження практики (бази практики)
- Коледж централізовано направляє студентів на практику, розподіляючи місця згідно з укладеними договорами про співпрацю.
- Якщо за певних обставин кількість цих місць буде недостатньою, ви отримаєте можливість самостійно підібрати місце проходження практики. У такому випадку вам потрібно буде узгодити обрану базу практик із керівником практики відповідної циклової комісії та написати заяву щодо самостійного обрання бази практики.
- З метою пришвидшення знаходження бази практики, можна звернутись до:
- сайту Коледжу: перегляньте вкладку “Студенту” / “Практична підготовка” / “Бази практик“
- завідувача навчально-виробничої практики (кабінет 224)
- працівника сектора практичного навчання та працевлаштування (кабінет 221)
- голови відповідної циклової комісії;
- керівників практик від коледжу.
КРОК 3. Укладання договору
- Укладіть договір із базою виробничої практики у 2-х примірниках.
Бланк договору можна завантажити з сайту Коледжу: перегляньте вкладку”Студенту” / “Практична підготовка” / “Графіки практик“.
Приклад оформлення договору на проведення практики здобувачів фахової передвищої освіти
Червоним кольором виділений текст, який необхідно заповнити керівнику бази практики в обов’язковому порядку.
- Важливо! Якщо базою практики є Фізична особа-підприємець (ФОП), то обов’язково додайте до договору витяг з реєстру платників єдиного податку або виписку фізичної особи-підприємця.
- Подайте до початку практики обидва примірники договору працівнику сектора практичного навчання та працевлаштування (кабінет 221) для реєстрації, але не пізніше ніж за 10 днів до початку практики.
Врахуйте! Договір підписується директором коледжу протягом 3-х робочих днів.
- Один примірник оформленого договору необхідно забрати у працівника сектора практичного навчання та працевлаштування (кабінет 221) та віддати керівнику бази практики.
- Якщо декілька студентів (до 5-ти) бажають проходити практику на одній базі практики, їх можна вписати в один договір
КРОК 4. Оформлення наказу про направлення на практику
- До початку виробничих практик завідувач навчально-виробничої практики формує наказ про направлення студентів на практику із зазначенням списку студентів груп, керівників практик від коледжу, баз та строків практики. Наказ підписує директор Коледжу.
- Важливо! Студенти перед початком практики не повинні мати академічної заборгованості.
- Ви можете проходити практику на робочому місці в процесі трудової, незалежної професійної або підприємницької діяльності за погодженням директора Коледжу.
- Щоб скористатися цією можливістю, студент повинен надати офіційні документи з місця своєї діяльності.
- Для цього (не пізніше ніж за місяць до початку практики) подайте заяву на ім’я директора Коледжу про можливість використати своє поточне робоче місце, якщо його діяльність відповідає профілю проходження практики.
До заяви додайте один із підтверджувальних документів щодо вашого місця роботи та посади (наприклад, витяг з наказу про призначення на роботу із зазначенням посади, копію трудової книжки, витяг з реєстру платників єдиного податку або виписку фізичної особи-підприємця, документи про реєстрацію як самозайнятої особи, свідоцтва про право на професійну діяльність тощо).
Тривалість вашої роботи за фахом має відповідати тривалості відповідної практики.
КРОК 5. Керівництво та завдання під час практики
- Керівниками практики від коледжу є педагогічні працівники, затверджені наказом директора Коледжу. Керівник практики від коледжу надає консультації, видає індивідуальні завдання, перевіряє виконання програми практики, звітну документацію (звіт з практики, звіт-щоденник).
- Обов’язково будьте присутні на інформаційно-консультативних зборах перед початком виробничих практик та пройдіть інструктаж з охорони праці та безпеки життєдіяльності.
- Перед початком практики отримайте у керівника практики від коледжу рекомендації щодо оформлення всіє необхідної звітної документації.
- Керівник від бази практики призначається із складу працівників, який зобов’язаний забезпечити належні умови для проходження практики, дотримання правил і норм охорони праці, безпеки життєдіяльності та виробничої санітарії.
КРОК 6. Поведінка та відповідальність під час проходження практики
- Обов’язково пройдіть інструктаж з охорони праці та безпеки життєдіяльності під час практики на підприємстві.
- Своєчасно прибувайте на базу практики та дотримуйтесь графіку роботи підприємства (організації, установи), а також внутрішнього трудового розпорядку.
- У повному обсязі виконуйте всі завдання, передбачені програмою практики. Звіт з виробничої практики обов’язково повинен містити фото з підприємства та робочого місця студента. Виходьте на постійний зв’язок з вашим керівником практики від коледжу.
- Несіть особисту відповідальність за виконану роботу.
- Тривалість вашого робочого часу під час виробничої практики не повинна перевищувати тривалості робочого дня з урахуванням вашого віку відповідно до законодавства.
КРОК 7. Завершення та захист практики
- Належним чином оформіть звітну документацію відповідно до встановлених вимог і рекомендацій.
- Захист виробничої практики відбувається публічно у складі комісії згідно з встановленого графіку.
- Роздруковані та відповідно оформлені звіти та звіти-щоденники з виробничої практики здаються керівникам практики від Коледжу. Звіти зберігаються в архіві Коледжу 3 роки.
КРОК 8. Заповніть анкету опитування
Після завершення проходження практики заповніть анкету опитування: Якість організації практичної підготовки здобувачів фахової передвищої освіти та баз виробничих практик
Ця анкета призначена для збору ваших відгуків щодо якості організації практичної підготовки та відповідності баз практики вимогам освітньо-професійної програми. Ваші відповіді допоможуть нам покращити якість практичної підготовки.
Важливо
Студенту, який не виконав програму навчальної чи виробничої практики з поважних причин або за результатами такої практики отримав негативну оцінку, надається право на проходження цієї практики повторно протягом наступного семестру, окрім останнього навчального семестру.
Студента, який не виконав програму навчальної чи виробничої практики без поважних причин, відраховують з Коледжу.
Студент, який не виконав програму навчальної чи виробничої практики або за результатами такої практики отримав негативну оцінку, не включається до рейтингу успішності студентів при підведенні підсумків наступного семестрового контролю. У разі успішного повторного проходження практики, оцінка результатів за її проходження враховується у рейтингу.