Моніторинг працевлаштування випускників

Одним з ключових завдань фахової передвищої освіти є підготовка молоді до професійної діяльності, тому інформація про працевлаштування випускників закладів фахової передвищої освіти важлива як для оцінки якості здобутої освіти, так і для визначення пріоритетних шляхів розвитку взаємодії між сектором освіти та економікою.

Моніторинг працевлаштування наших випускників – один із ключових інструментів стратегічного розвитку. Це допомагає нам не просто тримати руку на пульсі, а й активно впливати на якість освіти. Адже сучасний ринок праці змінюється з неймовірною швидкістю, і наша мета – відповідати його вимогам.

Аналізуючи кар’єрний шлях наших випускників та отримуючи зворотний зв’язок від роботодавців, ми можемо оперативно коригувати освітньо-професійні програми, навчальні плани, впроваджувати нові дисципліни та технології, а також посилювати акцент на тих практичних навичках, які є найбільш затребуваними. Ми прагнемо надавати знання, що дійсно працюють.

Для нас успішне працевлаштування випускників – це не просто статистика. Це пряме підтвердження того, наскільки добре ми виконуємо свою місію. Швидке працевлаштування за фахом свідчить про високий рівень підготовки.

Також моніторинг стає чудовою нагодою для зміцнення партнерства з підприємствами, організаціями та установами в нашому регіоні. Це взаємовигідна співпраця: ми отримуємо цінні відгуки про рівень підготовки наших фахівців, а також обговорюємо нові можливості для спільної роботи.

Коледж створює всі умови для майбутнього працевлаштування випускників:

  • надає якісні освітні послуги за фахом з метою майбутньої конкурентоздатності випускників;
  • залучає підприємства – бази практики, які надають можливість формування професійних навичок у відповідності до освітньо-професійної програми та можуть надати перше робоче місце випускникові;
  • проводить профорієнтаційні заходи за участі потенційних роботодавців, зовнішніх стейкхолдерів тощо.

Регулярні консультації та партнерська взаємодія з роботодавцями сприяють покращенню практичної підготовки здобувачів освіти, що також підвищує їх конкурентоспроможність на ринку праці.

Звіт з моніторингу працевлаштування 2024-2025

Звіт з моніторингу працевлаштування 2023-2024

Звіт з моніторингу працевлаштування 2022-2023

Звіт з моніторингу працевлаштування 2021-2022

Моніторинг працевлаштування випускників та їх кар’єрного зростання регламентується статтею 64 Закону України «Про освіту», статтею 56 Закону України «Про фахову передвищу освіту» та Законом України «Про зайнятість населення» та є одним із завдань Стратегічного плану діяльності Міністерство освіти і науки України.

МОН презентувало звіт із Моніторингу працевлаштування випускників закладів вищої (відокремлених структурних підрозділів закладів вищої освіти), які завершили навчання за державним або регіональним замовленням.

На підставі результатів Моніторингу працевлаштування складено рейтинговий список закладів вищої освіти у сфері управління МОН для розрахунку обсягу бюджетного фінансування яких використовується Формула, затверджена постановою Кабінету Міністрів України від 24 грудня 2020 року № 1146.

У рейтинговому списку, складеному за результатами звіту, Вінницький  національний аграрний університет посів 29 місце серед 127 закладів вищої освіти України з показником працевлаштування 1,2 і увійшов до 30% найкращих результатів.

Follow by Email
YouTube
Pinterest
LinkedIn
Share
Instagram
Telegram