20 років Будапештській ініціативі

Однією з визначальних тенденцій сучасної наукової комунікації є міжнародний рух за відкритий доступ – рух за вільний та безперешкодний онлайновий доступ до наукових та освітніх матеріалів. Навчальні заклади завжди були прихильниками відкритого доступу і ВСП Технологічно-промисловий коледж Вінницького національного аграрного університету не виняток. Двадцять років тому було проголошено Будапештську ініціативу відкритого доступу (БІВД), яка закликала наукову спільноту і працівників інформаційної сфери долучитися до цього руху в усіх галузях знань по всіх країнах.

10 лютого педагогічні працівники коледжу мали змогу стати учасниками вебінару від компанії Clarivate Analytics, на якому розглядались аспекти роботи з базою даних Web of Science. Проводила вебінар. к.б.н, консультантка з регіональних рішень компанії Clarivate Ірина Тихонкова. В рамках лютневих онлайн-зустрічей вона розповість про патентні дані, які доступні в Derwent Innovation Index, відкритий доступ і відкриту науку, а також розглядатимуться можливості й функції платформи Publons та ідентифікатора Orcid.

Дані заходи є актуальними для педагогів коледжу, адже відкритий доступ здатний полегшити ознайомлення зі світовими досягненнями, а також поліпшити якість вітчизняних публікацій, тому що вчені заради власної репутації неминуче будуть прагнути до підвищення їх цінності. Усе це має сприяти підвищенню конкурентоспроможності результатів вітчизняної науки на міжнародному рівні, що завжди було і залишається найважливішим державним завданням, у вирішення якого кожен зможе зробити свій внесок.

                                                           

Follow by Email
YouTube
Pinterest
LinkedIn
Share
Instagram
Telegram