Школа чи коледж?

Часто буває надзвичайно складно прийняти правильне рішення, особливо коли мова йде про найважливіше в житті – вибір майбутньої професії. Важливо не тільки прислухатися до порад, але й самостійно визначитися, чого хочеш досягнути, до чого прагнеш. Чи варто робити вибір професії вже після 9 класу, спробували з’ясувати у  студентів одного з вінницьких вишів.

Слово студентам коледжу.

Журавель Анна, студентка 4 курсу, майбутній технолог.

– Я виросла у звичайній українській родині, де бережуть традиції та звичаї українського народу. Однією з таких традицій є свято берегти хліб, адже як казала моя бабуся: «Є хліб на столі – є щастя на землі» та «Хліб – усьому голова». Запах духмяного хліба, короваю, паляниць, які супроводжували мене змалку, не залишили байдужими мене у виборі майбутньої професії. Тому вибір був однозначний – навчання в Технологічно-промисловому коледжі Вінницького національного аграрного університету. Ще однією вагомою причиною мого рішення  – продовження займатись улюбленим захопленням – танцями,  адже в коледжі функціонує потужний танцювальний колектив – народний ансамбль «Ровесник».

Навчаюсь за спеціальністю «Харчові технології», спеціалізація «Виробництво хліба, макаронних, кондитерських виробів та харчоконцентратів». На мою думку, – це шлях до  забезпеченого і стабільного професійного майбутнього, адже хліб і кондитерські вироби традиційно є на кожному українському столі. Обожнюю нашу студентську пекарню, де кожного дня, власноруч вчимося робити щось нове.Навчають цьому викладачі, які мають великий досвід практичної роботи на виробництві, вони – справжні професіонали своєї справи, завжди зрозуміють і підтримають.

Навчання в коледжі – це можливість не лише отримати теоретичні знання, а й практичні навички на підприємствах України та за кордоном. І коли мої однокласники, сидячи за партою, ще думали про свій вибір, я вже проходила практику в Німеччині, де здобувала досвід ведення харчового виробництва в Європі і заробляла свої перші кошти. Але найбільше задоволені навчанням мої батьки, вони помітили позитивні зміни, кажуть, що я стала самостійною і впевненою в собі, чого не було в школі.

Терентюк Віталій, студент 2 курсу, майбутній бухгалтер

Мій батько – для мене взірець успіху, професіонала своєї справи та справжнього чоловіка. «Віталік, якщо ти хочеш добитись успіху – працюй над собою, якщо ти хочеш заробити кошти – багато працюй, якщо ти хочеш стати успішним, щасливим та жити в достатку – люби те, що ти робиш». Ці слова закарбувались у мене ще в початковій школі, коли тато брав мене допомагати працювати в поле. Він, будучи випускником агрономічного факультету Вінницького національного аграрного університету став не лише успішним фермером, а фанатом своєї справи.

Саме батько мені порадив навчання у коледжі, адже ще тоді, будучи студентом ВДАУ, чув позитивні відгуки про «м’ясо-молочний технікум». Цей навчальний заклад даєгрунтовну освіту та славиться своєю історією, традиціями, має гарну репутацію.

Перші мої враження, коли переступив поріг ТПК ВНАУ – доброзичлива атмосфера, привітні викладачі та студенти, світлі, просторі аудиторії. Навчаючись на підготовчих курсах зрозумів, що викладачі зацікавлені в результаті, і намагаються донести матеріал до кожного.

Зараз я навчаюсь на другому курсі – відкриваю для себе професійні таємниці обраної спеціальності «Облік та оподаткування». Бухгалтерський облік називають мовою бізнесу. І це справді так. Адже жодне підприємство не може обійтися без послуг висококваліфікованого спеціаліста з бухгалтерського обліку. На наступний рік скористаюсь перехресним вступом і опаную в Аграрному університеті професію агронома, адже як каже мій дідусь, грамотний агроном зі знанням фінансової справи – це запорука безбідного життя.

Мурашко Юлія, студентка 2 курсу, майбутній юрист.

Запитаєте, чому юрист? По-перше, престиж, перспективність і неймовірно багато можливостей. Останнє, мабуть, вартобуло б поставити найпершим. По-друге, ти у будь-якому випадку допомагаєш людям. А цесаме те, до чого я прагнула з раннього дитинства. Зробити цей світкращим, комфортнішим, ріднішим – ось глобальна мрія, яку можна і треба реалізувати за допомогою юриспруденції. По-третє, погодьтесь, хіба це не круто чітко знати свої права та обов’язки, навчати інших? По-четверте, юристи потрібні всюди. Тому, роблячи вибір у 2017 році свого майбутнього, я без сумніву подала документи до Технологічно-промислового коледжу Вінницького національного аграрного університету. Тут навчалось багато знайомих нашої родини, всі стали успішними людьми.На першому курсі навчається моя сестра, яка також беззаперечно визначилась з майбутнім вибором професії.

Серед багатьох навчальних закладів Вінниччини я обрала коледж, який допомагає не тільки отримати гарну освіту зі спеціальності «Право», але й відкрити в собі безліч талантів, втілити у життя найсміливіші мрії та сподівання.

Мій батько, як і батько Віталія також колись навчався у Вінницькому національному аграрному університеті, який дав чудову освіту та, як результат, успішну кар’єру. Тому, тому після закінчення коледжу я планую навчання саме у такому престижному університеті, адже саме він дає усі можливості для здійснення мрій.

Сула Євген, студент 4 курсу, майбутній механік.

Серед великої кількості навчальних закладів я обрав ТПК ВНАУ, тому що це місце, де я можу розкрити себе. Я полюбив коледж ще з підготовчих курсів, тут мені цікаво й затишно. Коледж – це дружня й велика команда, викладачі й усі працівники в коледжі компетентні, приємні й добрі.

У 9 класі я міркував, куди мені піти вчитися. Я хотів обрати ту спеціальність, з якою я зможу впевнено йти у майбутнє. Вибір професії механіка – це значущий для мене крок. Я зрозумів, що навчання в коледжі за спеціальністю «Експлуатація і ремонт обладнання харчового виробництва» допоможе мені здійснити свою мрію – працювати з технікою і обладнанням, вдосконалювати виробництво харчових продуктів. Мрію в майбутньому відкрити свій невеличкий цех з виробництва ковбасних виробів, в якому буде працювати суперпрофесійний та дружній колектив.

Зуєва Альона, студентка 4 курсу, майбутній юрист.

Я перевелась до Технологічно-промислового коледжу Вінницького національного аграрного університету цього навчального року з одного з вінницьких приватних вишів. Чому я це зробила? Тому що зрозуміла, що лише державний навчальний заклад дає знання, практичні навики та перспективи у майбутнє. Найважливішим фактором успішного і продуктивного навчання в коледжі є те, що викладачі підходять до своєї роботи зі знанням своєї справи. На мій погляд, найбільш вагомим є те, що крім базової програми навчання,студентам в доступній формі подається додатковий матеріал. Також дуже вразило, що у всіх викладачів можна знайти міцну опору і підтримку, це дозволяє бути впевненим в тому, що у тебе все вийде! Крім розуміння викладачів хочу зазначити, що великою підтримкою та допомогою для мене та одногрупників, які також перевелись зі мною, стала підтримка нашого куратора. Вона і допомогла нам адаптуватись в новому колективі і по – материнськи відноситься до нас, як до власних дітей.

Прищак Христина, слухач підготовчих курсів.

Надзвичайно задоволена своїм рішенням, адже мріяла вступати саме до цього навчального закладу вже давно. Трішки засмутилась, коли дізналась, що студенти коледжів тепер теж обов’язково здають ДПА у формі ЗНО, але коли поспілкувалась з представниками Приймальної комісії зрозуміла принципову різницю. Навчальна програма коледжу розрахована таким чином, що перші два роки студенти проходять курс середньої школи з максимальним акцентом на дисципліни з яких буде здаватись ЗНО (для цього тут працюють безкоштовні факультативи з потрібних дисциплін).

Навантаження значно менше, ніж в школі, так як кожного дня потрібно готувати 3-4 пари а не 7-8 уроків.

Викладачі розуміють, що студент вже зробив свій вибір, щодо майбутньої професії, не акцентують увагу на здібностях, наприклад, майбутнього юриста, в сфері фізики чи біології і дають йому можливість комфортно підготуватись до здачі ЗНО. Крім того – протягом 3-4 курсів оволодіти обраною спеціальністю.

Чому Ваш коледж вже багато років традиційно популярний серед абітурієнтів?

Директор коледжу Руслан Будяк.

Хочу зазначити, що я також випускник Вінницького національного аграрного університету, і коли мені, у 2014 році керівництво університету на чолі з президентом Григорієм Калетнікомдовірило очолити наш навчальний заклад – для мене це було великою честю – стати керівником найкращого коледжу міста та області. Будучи вже 5 років директором коледжу, намагаюсь дотримуватись традицій, які складались уже близько 100 років.Моя основна мета як  керівника – створення усіх умов для становлення майбутнього конкурентоспроможного фахівця.

Комфортні умови для навчання і проживання, потужна матеріально-технічна база, висококваліфіковані спеціалісти, набуття студентами практичного досвіду на відомих підприємствах України та за кордоном – це основні пріоритети роботи нашого коледжу, який є структурним підрозділом Вінницького національного університету.

За період перебування у структурі університету в коледжі відбулись значні позитивні зміни в навчально-методичній, науковій, виховній, кадровій роботі. В основі діяльності ТПК ВНАУ лежить творчий педагогічний потенціал викладачів університету та коледжу. Підготовка фахівців здійснюється на підґрунті міждисциплінарних зв’язків з кафедрами ВНАУ. Для викладання дисциплін залучаються науково-педагогічні працівники університету. Така співпраця дозволяє студентам в майбутньому швидше адаптуватися до навчального процесу в університеті.

Колектив коледжу працює у тісній взаємодії з ректоратом, структурними підрозділами університету. Це єдина згуртована команда педагогів, практиків та студентів, у якій на першому місці стоять знання і творчість, вимогливість та професіоналізм, чуйність та індивідуальний підхід. Підтримка навчального закладу президентом Вінницького національного аграрного університету Григорієм Калетніком та ректором Віктором Мазуром – результати успіхів та досягнень студентсько-педагогічного колективу коледжу.

Сьогодні, активно співпрацюємо з потенційними роботодавцями, які охоче беруть на практику студентів, тому до закінчення навчання разом з професією випускник, як правило, отримує і місце роботи.

Випускники Технологічно-промислового коледжу Вінницького національного аграрного університету зараховуються відразу на 3 курс ВНАУ з профільної спеціальності або на 2 курс з будь – якої іншої(так званий перехресний вступ). Як правило, студенти мають право вибору продовжити навчання для здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня бакалавр та магістр, а в подальшому – навчання в аспірантурі, поєднуючи навчання з роботою, що набагато зручніше і ефективніше, оскільки можна одночасно заробляти на життя, оплачувати своє навчання і завести сім’ю. У більшості випадків вища освіта їм необхідна для просування службовими сходинками.

В перспективі розвитку нашого навчального закладу – відкриття та ліцензування нових спеціальностей, робота по розширенню баз практик і стажування за кордоном, створення усіх умов для комфортного навчання, саморозвитку наших студентів, та, якщо говорити в глобальніших вимірах – популяризація Технологічно-промислового коледжу Вінницького національного аграрного університету, як закладу освіти нової епохи. І користуючисьнагодою, запрошуємоусіхбажаючих 17 травня 2019 року на День відкритих дверей, де усіохочізможутьвпевнитись у пріоритетахнавчання в нашомуколеджі, отриматиконсультаціюПриймальноїкомісії, стати учасникамимайстер-класів та записатись на підготовчікурси. Я, як керівник, запевнюю кожного майбутньогоабітурієнта,  щовибірнашогонавчального закладу єправильним і обранапрофесія – запорукауспішноїреалізації на подальшомужиттєвому шляху.

Поставили питання представникам Приймальної комісії:

Які особливості вступу до коледжу випускників 11 класів та ПТНЗ?

До коледжу легко вступати,оскільки….

  • допускаються сертифікати з мінімальним балом – 100;
  • для вступу потрібно лише 2 сертифікати ЗНО;
  • можливий вступ без сертифікатів ЗНО (за дипломом кваліфікованого робітника) на скорочений термін навчання за денною та заочною формами;
  • випускники ПТНЗ зараховуються на 3 курс денної форми навчання переважно на місця державного замовлення;

Які переваги надаються слухачам підготовчих курсів?

  • закінчивши підготовчі курси, ви не тільки краще підготуєтесь до вступу, а й отримаєте право на першочергове зарахування до коледжу;
  • при виборі спеціальності, яким державою надається особлива підтримка («Харчові технології», «Галузеве машинобудування»), абітурієнти отримують+1 бал до прохідного;
  • абітурієнти вдало адаптуються до подальшого навчання;

Які переваги студента коледжу?

  • Якісна підготовка до ЗНО протягом перших років навчання;
  • поєднання навчання і роботи в рамках дуальної освіти на останніх курсах;
  • можливість з основною професією отримати ще й робітничу (пекар, контролер м’ясної та молочної продукції, токар, машиніст холодильних установок, секретар керівника, оператор комп’ютерного набору);
  • стажування за кордоном, це прекрасна можливість перейняти світовий, прогресивний досвід і заробити чималі кошти;
  • творча самореалізація: ансамбль народного та естрадного співу, хореографічна студія (народний ансамбль танцю «Ровесник»), спортивні секції (греко-римська боротьба, ку-до, настільний теніс, волейбол тощо) студентський центр-дозвілля, КВК, волонтерські заходи;
  • Зручне розташування – майже в центрі Вінниці, на проспекті Юності 8;
  • забезпеченість студентів гуртожитком;
  • в коледжі панує атмосфера творчості, добра та взаєморозуміння;
  • можливість проходження практики за кордоном.

Які основні перспективи ваших випускників?

  • Впровадження ступеневої освіти надає можливість випускникам коледжу продовжити навчання у вищих навчальних закладах України та Європи за скороченим терміном;
  • досвід виробничих практик і міжнародного стажування дозволяє сміливо приступити до роботи одразу після випуску;
  • затребуваність професій, за якими готує наш коледж, дозволяє працевлаштовуватися ще на останніх курсах навчання.

Який ваш девіз?

  • Головна наша перевага – комфорт для студента і успіх випускника!

Підводячи підсумок, варто дати деякі універсальні рекомендації при вступідо ТПК ВНАУ від практичного психолога коледжу Ірини Гусак:

  1. Якомога раніше виявити здібності своєї дитини.
  2. Спільно з дитиною вивчіть особливості декількох спеціальностей, які їй можуть підійти по складу розуму і характеру.
  3. Не тисніть на дитину своїм авторитетом при виборі професії, залиште їй право самій прийняти остаточне рішення.
  4. Зайдіть на сайти потенційних навчальних закладів і поцікавтеся наявністю діючої ліцензії та акредитації. Регулярно відстежуйте зміни в розділі для абітурієнтів, познайомтеся з інформацією на сайті коледжу.
  5. Відвідайте з дитиною День відкритих дверей у кількох навчальних закладах, що готують за омріяноюспеціальністю. Зверніть увагу на атмосферу, що панує при першій зустрічі, матеріальну базу, на порядок у навчальних корпусах і в гуртожитку. Обов’язково зустріньтеся з адміністрацією та членами Приймальної комісії, ставте якомога більше питань. Покажіть, що вас цікавить доля дитини і що вона свідомо обрала саме цей навчальний заклад.
  6. Надавайте дитині психологічну підтримку під час випускних іспитів у школі, схвалюйте її свідомий вибір майбутньої професії.
Follow by Email
YouTube
Pinterest
LinkedIn
Share
Instagram
Telegram