Азбука сімейного життя  

Азбуку сімейного життя   вивчали студенти юридичного відділення Технологічно-промислового коледжу Вінницького національного аграрного університету

З метою ознайомлення студентів із основними положеннями психології сім’ї як галузі психологічної науки, формувати уміння та навички інформаційно–аналітичної діяльності в галузі психології, розвивати професійне мислення та сприяти професійному зростанню у рамках тижня циклової комісії гуманітарно-суспільних дисциплін 07 листопада 2019 року практичним психологом коледжу Іриною Гусак було запрошено соціального працівника, психолога Вінницького міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді – Ірину Ковиліну, яка безпосередньо розповіла про поняття сім’ї та шлюбу.

Процес трансформації сучасної сім’ї як соціального інституту супроводжується тривожними ознаками її дезорганізації – збільшенням кількості розлучень, сімейно-побутових порушень, послабленням виховного процесу сім’ї, неврозами тощо. Це дає підстави стверджувати, що стан сучасної сім’ї кризовий.

В  останній  час  в  Україні проблеми сім’ї почали привертати увагу спеціалістів, професійна діяльність яких пов’язана із задачами профілактики нервових і психічних захворювань, з проблемами сімейного виховання.

Психолог розкрила в даній темі проблеми шлюбу, фактори,які впливають на стан подружніх стосунків, надала цікаві поради щодо того як правильно будувати майбутні сімейні  відносини.

Під час заняття студентам вдалось розглянути наступні моменти:

  • первинні уявлення про еволюцію сімейних стосунків;
  • соціально-психологічну модель  сімейних  стосунків;
  • тенденції розвитку сучасної сім’ї;
  • особливості мотивації вступу у шлюб та дошлюбного періоду;
  • руйнівні тенденції шлюбу та сім’ї;
  • вплив сім’ї на розвиток кожного з її членів;
  • основні види сімейного виховання.

Незважаючи на свій юний вік, студенти активно включалися в обговорення, задавали цікаві питання та уважно слухали цінні поради Ірини Петрівни. Студентам сподобалася розмова, вони яскраво виражали зацікавленість даною темою та в кінці бесіди отримали потрібний роздатковий матеріал.

Follow by Email
YouTube
Pinterest
LinkedIn
Share
Instagram
Telegram