logo
  • Лютий 21, 2018

21 лютого – Міжнародний день рідної мови

Як парость виноградної лози,
Плекайте мову.
Пильно й ненастанно
Політь бур’ян.
Чистіша від сльози
Вона хай буде.
Вірно і слухняно
Нехай вона щоразу служить вам,
Хоч і живе своїм живим життям.

                                       М.Рильський.

21 лютого світова громадськість відзначає Міжнародний день рідної мови. Це стало традицією і в нашому коледжі. Організаторами літературно-музичного вечора «Мова – душа народу» стали викладачі української мови та літератури – Оксана Лавренчук і Галина  Каспіч. У святі взяли участь студенти бухгалтерсько-механічного відділення (511, 411 група) та юридичного відділення (614-А, 613-Б група). Історія свята, на жаль, має трагічний початок. 21 лютого 1952 року в Бангладеші влада жорстоко придушила демонстрацію протесту проти урядової заборони використання в країні бенгальської мови. Відтоді цей день у Бангладеші став днем полеглих за рідну мову. Минуло багато років. Аж у жовтні 1999 року на Тридцятій сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО було запроваджено Міжнародний День рідної мови, а починаючи з 21 лютого 2000 року, цей день відзначають і в Україні.

Із вітальним словом звернулася до присутніх голова циклової комісії гуманітарно-суспільних дисциплін Галина Георгіївна Каспіч, наголосивши на тому, що мова є визначальною ознакою держави, безцінною і невичерпною скарбницею культурного надбання народу.

Зворушливо звучала поезія про українську мову у виконанні студентів 511 групи.  Глядачі насолодились гуморесками Павла Глазового у виконанні студента 411 групи Олександра Чорнопищука. Звучали пісенні виступи Бендас Катерини, Білери Анастасії, Тельнюк Сніжани, (пісня «Гімн українській мові», «Мова єднання»), Тетяни Кравченко (пісня «Молитва»).

Свято Міжнародного дня рідної мови стало вагомою подією у житті  студентів коледжу. Приємні враження та яскраві спогади залишаться в пам’яті учасників заходу надовго.