logo
  • Квітень 11, 2018

12 квітня всесвітній день авіації і космонавтики

12 квітня ми відзначаємо День ракетно – космічної галузі України. Це свято з’явилось на честь першого польоту у космос людини і тим самим воно підкреслює нестримну жагу людського роду до пізнання нових знань.

Напередодні цього дня, 11 квітня 2018 року в читальній залі Технологічно-промислового коледжу Вінницького національного аграрного університету відбулась відкрита виховна година до відзначення цього свята, проведена групами 611-А (куратор Світлана Паламарчук) та 613-А (куратор Алла Горденко) та тематична виставка, організована представниками бібліотеки.

Мета виховного заходу – виховання почуття гордості за успіх і великий внесок українських вчених та космонавтів в розробку основ теорії створення ракет, міжпланетних польотів, практичної космонавтики. Ведучі розповіли про відомих українських космонавтів і науковців, які зробили неоціненний внесок у розвиток ракетобудування і космонавтики та про внесок нашого міста у розвиток космонавтики.

На виховній годині був присутній полковник запасу, голова Ради байконурівців Вінниці, колишній заступник начальника політуправління Байконуру Щигорев Василь Іванович, який розповів присутнім про Байконур – перший найбільший в світі космодром та про підготовку космонавтів до польотів у космос і подробиці запусків ракет. Василь Іванович гість подарував раритетні поштові конверти з символікою космонавтики та нагородив Грамотою за багаторічну плідну роботу, вагомий внесок у вихованні патріотизму та популяризації ракетно-космічної галузі серед студентської молоді та з нагоди 57 річниці першого польоту людини в космос викладача коледжу Світлану Паламарчук. Світлана Іванівна розповіла про період життя на космодромі та показала світлини з сімейного архіву з відомими космонавтами. Любов до космосу ще з юних літ їй привив  батько – Іван Антонович Легун – полковник запасу, ветеран Байконура.

Після виступу Василя Івановича, у студентів було багато запитань, на які вони отримали грунтовні та цікаві відповіді.

Виховний захід завершився з показу зоряного неба, на якому було безліч зірок і кожен присутній зміг загадати бажання та побачити свою «щасливу зірку».