logo
  • Березень 1, 2018

1 березня – Всесвітній день цивільної оборони

Щорічно, 1 березня  відзначається Всесвітній день цивільної оборони, який був оголошений за рішенням Генеральної Асамблеї Міжнародної організації цивільної оборони у 1990 році. У цей день 1972 року Міжнародна організація цивільної оборони отримала статус міжурядової організації та набрав чинності її статут, який схвалили 18 держав.

Всесвітній день цивільної оборони має дві основні цілі:

–        забезпечення доведення до відома світу громадськості життєвої важливості цивільної оборони та підвищення рівня поінформованості про готовність до запобігання нещасних випадків або стихійних лих та заходів, що вживаються в разі цих інцидентів;

–        відзначення зусиль та досягнень національних служб, відповідальних за боротьбу з лихами, вшанування пам’яті жертв.

Генеральний секретар Міжнародної організації цивільної оборони у своєму посланні до Всесвітнього дня цивільної оборони 2018 зазначав, що «Мета проведення Всесвітнього дня цивільної оборони полягає у поширенні громадської обізнаності щодо цивільної оборони, цивільного захисту та управління надзвичайними ситуаціями, з метою кращого підготовки цивільного населення до захисту в разі надзвичайних ситуацій та зменшення ризику стихійного лиха».

Щороку тематика відзначення цього дня різна. Зокрема, тема 2018 року -«Цивільна оборона та національні інституції для більш ефективного управління надзвичайними ситуаціями». Дана тема була висвітлена на занятті «Захист Вітчизни» начальником штабу цивільної оборони, викладачем даної дисципліни Ігорем Чумаком. Студентам першого курсу 111 групи технологічного відділення Технологічно-промислового коледжу Вінницького національного аграрного університету розповіли про природно-техногенну ситуацію в Україні, удосконалення чинної системи цивільного захисту та ознайомили з правилами застосовування засобів індивідуального захисту і поводження в надзвичайних ситуаціях.