logo
  • Липень 10, 2017

Студенти юридичного відділення відвідали Верховну Раду України

6  липня 2017 року студенти і викладачі юридичного відділення Технологічно-промислового коледжу Вінницького національного аграрного університету відвідали Верховну Раду України.

Під час екскурсії студенти ознайомилися з архітектурою головного приміщення Верховної  Ради України – сесійного будинку, розташованого на вулиці Грушевського 5 та історією його будівництва; дізнались, що споруда  побудована в  1939 році за проектом архітектора В. Г. Заболотного.  Сьогодні будинок українського парламенту використовується для проведення засідань Верховної Ради України.

Студенти у супроводі екскурсовода вивчали,  як працюють парламентарі та співробітники Апарату, а також яким чином  відбувається робота журналістів під час пленарних засідань. Молодь мала змогу оглянути кулуари Верховної Ради та «приміряти» крісло народного депутата України;  відвідати конференцзали, де проводяться погоджувальні наради; з балкону для відвідувачів оглянути сесійну залу розраховану на 1000 місць; побачити ложу Президента України, ложу для поважних гостей, ложу уряду та трибуну доповідача.

На  ІІ поверсі парламентського будинку навпроти центрального входу до сесійної зали, де  проводиться реєстрація народних депутатів України та забезпечення їх робочими матеріалами розташовано художнє полотно «Державотворення» (художник О. Г. Кулаков), на якому відображено момент прийняття Акту проголошення незалежності України. Відкриття картини відбулося 22 серпня 2001 року з нагоди 10-ї річниці Незалежності України. Того ж дня у кулуарах сесійного будинку було відкрито Галерею портретів голів Верховної Ради України Івашка Володимира Антоновича, Кравчука Леоніда Макаровича, Плюща Івана Степановича, Мороза Олександра Олександровича, Ткаченка Олександра Миколайовича (художник О. Г. Кулаков) та меморіальної дошки на фасаді сесійного будинку Верховної Ради України, на якій відтворено текст Акту проголошення незалежності України, схваленого парламентом 24 серпня 1991 року.

Окрім цього наші студенти-юристи мали можливість зустрітись та поспілкуватись із Першим заступником Керівника Апарату  Верховної Ради України Володимиром Слишинським.  Варто зазначити, що Володимир Іванович – випускник Технологічно-промислового  коледжу Вінницького національного аграрного університету 1994 року. Саме тому він постав перед студентами  як приклад та взірець  для наслідування у їх професійному житті.

По завершенню візиту до ВРУ, студенти разом із викладачами відвідали  колишню приватну резиденцію Віктора Януковича Межигір’я, що розташована   в селі Нові Петрівці Вишгородського району Київської області.

Організована завідувачем юридичного відділення Ольгою Шаповаловою пізнавальна екскурсія стала гарним підсумком навчального року студентів-правознавців і надихнула як студентів так і викладачів на далекоглядні плани на наступний навчальний рік.