logo
  • Червень 18, 2018

Засідання Ради директорів коледжів та технікумів Вінницької області

15 червня 2018 року Технологічно-промисловий коледж Вінницького національного аграрного університету гостинно відчинив двері учасникам засідання Ради директорів коледжів та технікумів Вінницької області. Темою засідання стало обговорення питання щодо місця технікумів та коледжів у системі освіти.

 

Згідно програми засідання директори коледжів мали можливість ознайомитись з матеріально-технічною базою ТПК ВНАУ. Директор коледжу Руслан Будяк ознайомив присутніх з постійно діючою виставкою технічної творчості, роботою міні-лабораторії з виробництва м’ясної і молочної продукції, навчальної бухгалтерії та лабораторії з навчально-судової практики.

Відкрив роботу засідання Ради директорів директор ТПК ВНАУ Руслан Будяк, який привітав учасників засідання та побажав плідної та результативної роботи.

Робота пленарного засідання розпочалась з виступу заступника голови Вінницької обласної державної адміністрації Ігоря Івасюка. Ігор Дмитрович зазначив, що наразі коледжі у пошуках своєї ніші у системі освіти, незважаючи на складну та невизначену ситуацію політика повинна бути спрямована на пошук оптимальних шляхів вирішення та збереження відповідної ланки. Оскільки без коледжів та технікумів неможливо забезпечити реалізацію конституційного права громадян на отримання якісної освіти.

На особливостях проведення вступної кампанії у 2018 році зупинився заступник директора Департаменту освіти і науки Вінницької облдержадміністрації, начальник управління професійної освіти, інноватики та науки Валерій Бачинський.

Про проблеми та перспективи розвитку коледжів та технікумів розповів кандидат педагогічних наук, директор Вінницького технічного коледжу, голова Ради директорів коледжів та технікумів Вінницької області Олег Домінський. Олег Станіславович акцентував увагу на необхідності прийняття Закону України про Вищу передфахову освіту з метою визначення статусу коледжів, які не ввійшли до структури університетів.

Темою виступу доктора економічних наук, професора, академіка НААН, президента Вінницького національного аграрного університету, президента ННВК «Всеукраїнський науково-навчальний консорціум» Григорія Калетніка стало питання місця коледжів і технікумів у системі освіти. Григорій Миколайович звернув увагу на занепокоєння щодо їх місця в ланці вищої освіти, а особливо їх фінансування, висловивши думку щодо можливих шляхів вирішення.

З питанням розвитку коледжів у системі університетського центру Вінницького національного аграрного університету виступив кандидат сільськогосподарських наук, доцент, ректор Вінницького національного аграрного університету, віце-президент ННВК «Всеукраїнський науково-навчальний консорціум» Віктор Мазур, який провів порівняльний аналіз статусу коледжів в структурі ВНЗ III-IV р.а та коледжів які є окремими самостійними юридичними особами, вказавши на високий ступінь захищеності структурних підрозділів ВНАУ.

За результатами роботи засідання Ради директорів коледжів та технікумів Вінницької області було сформовано ряд пропозицій з огляду на практичний досвід діяльності навчальних закладів щодо можливих шляхів розвитку закладів освіти, які знаходяться в структурі ВНЗ та які є окремими юридичними особами.