logo
  • Березень 12, 2018

Живи, поете, в пам’яті людській

У літературі кожного народу, серед її великих творців, є поети, імена яких оповиті невмирущою любов’ю і славою. Таким поетом українського народу є Тарас Шевченко. Він виступив як поет-новатор, приніс із собою в українську літературу «слово нове», новий світ поезії, неповторні образи, картини й барви, небачене раніше багатство й широчінь тем, ідей, мотивів, жанрових форм, вивів українську літературу на шлях реалізму й народності. Справедливо Великого Кобзаря – народного мислителя та творця, вважають народним Пророком. Пам’ять про нього живе і буде жити вічно в серцях українського народу.

Щорічно на початку березня в Технологічно-промисловому коледжі ВНАУ проходять традиційні дні вшанування пам’яті Великого сина  України – Т.Г. Шевченка. Викладацька та студентська родина коледжу відзначила 204 річницю від дня народження видатного поета, художника, письменника, борця за незалежність України Т.Г.Шевченка.

12 березня викладачі української мови та літератури  Заїка Л.С., Лавренчук О.В., Каспіч Г.Г., Гладкова В.С. провели літературне змагання «Живи, поете, в пам’яті людській» (конкурс читців поезії Т.Г.Шевченка).

Конкурс був переповнений ліричною атмосферою: по-особливому звучала поезія Кобзаря, проникала в душі і серця молодого покоління. Кожен з учасників знайшов такі вірші поета, які найбільше захопили, схвилювали. Вражала емоційність, схвильованість, з якою декламувалась поезія. Кожен ніби поринув думками у ті часи, оспівані великим генієм українського народу. Відчувалось, що вірші Тараса не залишили байдужими усіх присутніх.

У репертуарі студентів прозвучали найвідоміші твори Великого Кобзаря: «Думи мої, думи…», «Тарасова ніч», «Минають дні, минають ночі», «Думка», «Мені однаково, чи буду…», «Гомоніла Україна», «Причинна», «Сон», «Тополя», «Наймичка» та інші, які не втратили своєї актуальності й сьогодні.

В рамках Шевченківських днів пройшли різноманітні заходи – виставка творчих робіт студентів «Тарас Шевченко житиме в віках»,  декламування поезій Великого Кобзаря біля пам’ятника Шевченка на площі Театральній, біля Краєзнавчого музею та в громадському транспорті. Натхненно і виразно пройшла брейк-кава «Кобзар єднає Україну» в літературному кафе «Бібліотека». В усіх навчальних групах проведено виховні години «Пам’яті Кобзаря», а також конкурс стінгазет «Тарас Шевченко очима сучасників».

Викладачі і студенти коледжу зібрались біля пам’ятника Шевченку, щоб вшанувати пам’ять Великого Кобзаря.

Народився Тарас Шевченко на українській землі, під українським небом та в пошані всього людства знайшов своє безсмертя. Минатимуть роки, спливатимуть віки…Тарас Шевченко залишатиметься у пам’яті нащадків.