logo
  • Червень 6, 2018

Екскурсія студентів юридичного відділення до Вінницького апеляційного адміністративного суду.

05 червня 2018 року для студентів третього курсу юридичного відділення Технологічно-промислового коледжу Вінницького національного аграрного університету за ініціативи завідувача юридичного відділення Ольги Шаповалової відбулася ознайомча екскурсія з роботою Вінницького апеляційного адміністративного суду. Заступник керівника апарату Олександр Кравчук розповів гостям про юрисдикцію суду та про діяльність адміністративної юстиції в цілому.

Наступним етапом екскурсії стало спілкування з начальником відділу надання інформаційних послуг та діловодства суду Аллою Тарасенко, яка розповіла про новацїї суду у наданні судово-адміністративних послуг, прийому заяв в оцифрованому вигляді та роботу із електронними сервісами, які значно спрощують діяльність судової установи.

Начальник відділу забезпечення діяльності апарату суду Дмитро Грубар ознайомив молодь з основами професії судді та діяльності судової системи, провів екскурсію по залі судових засідань, де студенти мали можливість відчути себе в ролі суддів, посидівши в кріслах судової колегії, та навіть зазирнути до «святая святих» будь-якого суду – нарадчої кімнати.

Секретар судового засідання Сербин Ірина навіть провела майстер-клас по формуванню і підшиванню матеріалів судової справи. А головний спеціаліст відділу забезпечення руху адміністративних справ Рінат Іштеряков продемонстрував гостям порядок реєстрації справи, яка надійшла з суду першої інстанції. Доповідач наголосив на важливості внесення правильних даних до комп’ютерної програми «Діловодство спеціалізованого суду». У музеї ВААС, який розміщений у конференц-залі суду, студенти переглянули експозицію історії адміністративної юстиції в Україні та Вінницького округу зокрема. Найцікавішим етапом екскурсії стало спілкування із суддею-спікером Тетяною Драчук (до речі, випускницею нашого коледжу), яка у дружній атмосфері розповіла про особливості професії судді, поділилася зі студентами інформацією щодо новел нового Кодексу адміністративного судочинства України, розкрила переваги електронних можливостей, які запровадженні в адміністративному суді, детально зупинилася на питанні апробації в Україні інституту медіації, а також відповіла на інші запитання студентів.

На завершення екскурсії заступник начальника відділу забезпечення діяльності голови суду та його заступника Олеся Борейко (також випускниця нашого коледжу) продемонструвала студентам відеофільм про діяльність та досягнення Вінницького апеляційного адміністративного суду. У студентів-юристів наразі «гаряча пора», адже у них скоро розпочнеться сесія, і такі заходи надають чудову можливість поглибити та закріпити набуті теоретичні знання з Адміністративного права і краще підготуватися до екзамену.